betclic

Cypr miejscem zimowego zgrupowania Lecha Poznań

Ostatnia aktualizacja: 15/11/16 21:12, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Sztab szkoleniowy poznańskiego Lecha ustalił plan zimowych przygotowań pierwszej drużyny. Lechici na boisko po przerwie świątecznej wrócą 9 stycznia. Zimą wyjadą na jedno zgrupowanie - informuje oficjalna witryna ekipy z Wielkopolski.

Podopieczni trenera Nenada Bjelicy ostatni mecz w tym roku rozegrają na wyjeździe w sobotę 17 grudnia z Cracovią. Po tym spotkaniu rozpoczną urlopy, które potrwają ponad trzy tygodnie. Ponownie w klubie pojawią się w poniedziałek 9 stycznia, a po ośmiu dniach treningów wyjadą na zgrupowanie. Podobnie jak przed rokiem, odwiedzą cypryjską miejscowość Ajia Napa.

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego lechici planują rozegrać pięć gier kontrolnych. Pierwszą jeszcze przed wylotem na Cypr, natomiast trzy w trakcie zgrupowania. Ostatnie już po powrocie z obozu, gdy zespół będzie w ostatniej fazie przygotowań do wznowienia rozgrywek ligowych. Rywale Kolejorza w przerwie zimowej nie są jednak jeszcze znani.

- Wybraliśmy Cypr z kilku powodów. Przede wszystkim pogody. Tam jest zdecydowanie lepsza niż na miejscu w Poznaniu. Klub otrzymał bardzo ciekawą propozycję dotyczącą warunków pobytu. To bardzo ważne, żebyśmy mieli dobrze przygotowane boiska i okazję do gry z ciekawymi sparingpartnerami - tłumaczy Bjelica.

- Zdecydowaliśmy się na jeden obóz. To będzie długie zgrupowanie, bo będzie trwało jedenaście dni. Moim zdaniem jeden obóz to lepsze rozwiązanie. W podobny sposób pracowałem w poprzednich klubach i przynosiło to dobry efekt - dodaje Chorwat.

Pierwsze spotkanie ligowe na wiosnę zespół rozegra w połowie lutego. Rywalem Kolejorza będzie Bruk-Bet Termalika Nieciecza.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
bamber88
Zarejestrowany od: 1036 dni
Ilość komentarzy: 4
Oceny: +11
Kibicuje:
Lech Poznań
15.11.2016 / 22:19:20
Kolejorz !