betclic

Czterech piłkarzy rezerw trenowało z pierwszą drużyną Lecha

Ostatnia aktualizacja: 08/12/15 19:56, Komentarzy: 0

8
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Czterech piłkarzy trzecioligowych rezerw trenuje w tym tygodniu z pierwszym zespołem Lecha Poznań. - Zostali wyróżnieni przez swojego trenera - mówi asystent Jana Urbana Kibu Vicuna w rozmowie z oficjalną witryną mistrzów Polski. 

Wśród zawodników, którzy od poniedziałku uczestniczą w zajęciach z zespołem Kolejorza, są bramkarz Kamil Czapla, obrońcy Kamil Szubertowski i Maciej Orłowski oraz pomocnik Kamil Jóźwiak. Wszyscy na co dzień są piłkarzami trzecioligowych rezerw Lecha prowadzonych przez trenera Ivana Djurdjevicia. I to właśnie on wyróżnił tych zawodników w rozmowie z Janem Urbanem. - Inaczej gra się mecz w trzeciej lidze, inaczej trenuje z pierwszą drużyną. Chcemy zobaczyć ich reakcje na obciążenia. Po tym tygodniu będziemy myśleć o ich przyszłości w kontekście pierwszej drużyny - zaznacza Kibu Vicuna.

Całą czwórka pojawiła się już na poniedziałkowym i wtorkowym treningu. Weźmie też udział w zajęciach zaplanowanych na środę, piątek i sobotę. Wszyscy odpowiadają też obecnym potrzebom pierwszej drużyny. Ze względu na kontuzje trener nie może skorzystać z prawego obrońcy Kebby Ceesaya i prawego pomocnika Gergo Lovrencsicsa. Chory jest też Maciej Gostomski. - Stąd decyzje o zaproszeniu na trening. Maciej Orłowski jest pierwszym obrońcą drugiego zespołu, a Kamil Jóźwiak czołowym zawodnikiem drużyny rezerw - zaznacza asystent trenera.

Sztab szkoleniowy nie wyklucza, że w najbliższym czasie w zajęciach z pierwszą drużyną wezmą udział kolejni piłkarze z zespołu rezerw bądź Akademii Lecha Poznań. - Drzwi pierwszej drużyny są dla nich otwarte. Teraz trenuje z nami siedmiu młodych piłkarzy. To nie tylko Czapla, Szubertowski, Orłowski i Jóźwiak, ale też Sanocki, Zulciak i Kurbiel. Oni są już członkami pierwszej drużyny, ale wciąż grają w rezerwach - tłumaczy Kibu Vicuna.

We wtorek na boisko treningowe wybieli już Gergo Lovrencsics i Kebba Ceesay. Na razie jednak trenują indywidualnie. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu zostaną włączeni do treningu z całą drużyną. Wciąż w domach pozostają chorzy Maciej Gostomski i Dariusz Dudka.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela