Cztery gole i pewna wygrana Monaco w lidze

Piłkarze AS Monaco wygrali przed własną publicznością z Toulouse FC 4:0 (2:0) w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Stade Louis II na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 28. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Bernardo Silva, a asystował mu Lacina Traore. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Fabio Coentrao.

Po zmianie stron trzeciego gola dla Monaco strzelił Guido Carrillo. Ostatnie podanie przy bramce Argentyńczyka zanotował Silva. W doliczonym czasie gry wynik rywalizacji ustalił Helder Costa

Warto odnotować, że zespół gości nie wykorzystał szansy na zmniejszenie straty. W 39. minucie Wissam Ben Yadder nie zdołał bowiem trafić do siatki z rzutu karnego.

Monaco zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Podopieczni Leonardo Jardima mają na swoim koncie 39 punktów, z kolei zespół z Tuluzy zdobył do tej pory 20 "oczek" i znajduje się na przedostatniej pozycji.