Eliminacje MŚ: Portugalia gromi, historyczny wyczyn Ronaldo! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Portugalia rozbiła przed własną publicznością Andorę 6:0 (3:0) w meczu drugiej kolejki grupy B eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na Estadio Municipal de Aveiro rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia, bowiem w niespełna cztery minuty dwukrotnie do siatki rywali trafił Cristiano Ronaldo. Już pierwszy gol, zdobyty w 72 sekundzie spotkania, był najszybszym w historii występów skrzydłowego w koszulce reprezentacyjnej. Drugi, strzelony w 190 sekundzie, pozwolił mu uzyskać najszybszy dublet w historii meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata we wszystkich możliwych federacjach.

Tuż przed przerwą wynik podwyższył Joao Cancelo, a po zmianie stron znów dwukrotnie na listę strzelców wpisał się gwiazdor Realu Madryt.

W drugiej połowie osłabionych dwiema czerwonymi kartkami gości pogrążył jeszcze w końcówce Andre Silva. Dzięki tej okazałej wygranej podopieczni Fernando Santosa przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli.

W innych piątkowych meczach tej grupy Węgrzy ulegli w Budapeszcie prowadzącej w klasyfikacji Szwajcarii 2:3, natomiast Łotwa niespodziewanie przegrała w Rydze z Wyspami Owczymi 0:2.