Cztery gole w szlagierze Premier League. Remis Arsenalu z Manchesterem City

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal FC zremisował na Emirates Stadium z Manchesterem City 2:2 w 30 kolejce Premier League.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Znakomitym podaniem do Leroya Sane popisał się Kevin De Bruyne. Niemiec uciekł defensorom Arsenalu, minął Davida Ospinę i skierował piłkę do pustej bramki.

Podopieczni Arsene'a Wengera do remisu doprowadzili w 40 minucie. Po złym wybiciu futbolówki z własnego pola karnego przez jednego z zawodników Manchesteru City, piłkę głową do Theo Walcotta zagrał Shkodran Mustafi. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Caballero i pokonał go strzałem koło słupka.

Odpowiedź zawodników Josepa Guardioli była błyskawiczna - 120 sekund później David Silva podał do niekrytego w polu karnym Sergio Aguero, a ten trafił do siatki płaskim strzałem z ostrego kąta.

Na początku drugiej połowy gospodarze ponownie doprowadzili do remisu. Bramkę po uderzeniu głową zdobył Shkodran Mustafi.

Więcej goli już nie zobaczyliśmy. "Kanonierzy" po remisie mają 51 punktów na koncie i zajmują szóste miejsce w Premier League. "The Citizens" z kolei z 58 "oczkami" plasują się na czwartej pozycji.