betclic

Cztery lata dyskwalifikacji dla piłkarza Dinama

Ostatnia aktualizacja: 21/11/15 07:26, Komentarzy: 0

0
0
Fot. valjakum / Shutterstock.com

Dinamo Zagrzeb poinformowało, że Arijan Ademi został zdyskwalifikowany na cztery lata za doping. 24-letni pomocnik został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków wrześniowym meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn.

- Cztery lata to najsurowsza z możliwych kar, jaką mogła zastosować Komisja dyscyplinarna UEFA. Nie wyobrażaliśmy sobie, że zrealizuje się najgorszy scenariusz. Będziemy wspierać Ademiego w tym trudnym dla niego czasie. Musi pozostawać tak silny, jak był zawsze na murawie - napisano w oświadczeniu Dinama Zagrzeb.

Macedończyk cały czas utrzymuje, że jest niewinny.

- Nie mam słów, żeby określić jak źle się czuję. Jestem niewinny. Nie zrobiłem nic złego, a mimo to otrzymałem bardzo surową karę - powiedział Ademi, a w sukurs poszedł mu również jego trener Zoran Mamić.

- Bezsensem jest zawieszać kogokolwiek aż na cztery lata po tym, jak udowodniono, że zawinił zanieczyszczony suplement. Oczywiście kara jest zgodna z przepisami, ale jest ona mocno przesadzona. Nasz piłkarz nie wiedział, co robi. Złożymy apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie
- zapewnił.

Mimo potwierdzenia dopingu Dinamu nie grozi walkower. Jak już pisaliśmy, wymagane do tego byłoby stwierdzenie zabronionych substancji u co najmniej dwóch piłkarzy.
Źródło: gnkdinamo.hr
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!