Czwarte z rzędu zwycięstwo Evertonu

charnsitr/Shutterstock
Everton Liverpool pokonał u siebie Middlesbrough FC 3:1 (3:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu piątej kolejki angielskiej Premier League.

Na Goodison Park zaczęło się niefortunnie dla faworyzowanych gospodarzy, bowiem Maarten Stekelenburg nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej bramki, dając nieoczekiwane prowadzenie gościom.

Już trzy minuty później wyrównał jednak Gareth Barry, a w końcówce pierwszej połowy losy konfrontacji przechylili na korzyść drużyny z portowego miasta Irlandczyk Seamus Coleman oraz Belg Romelu Lukaku.

Dzięki czwartej z rzędu wygranej podopieczni Ronalda Koemana umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. Beniaminek z północno-wschodniej Anglii natomiast doznał drugiej z rzędu porażki i spadł na jedenaste miejsce w klasyfikacji.