Czwarte z rzędu zwycięstwo Sportingu

Ostatnia aktualizacja: 10/04/16 09:37, Komentarzy: 0

0
0

Sporting Lizbona pokonał na własnym stadionie Maritimo 3:1 w meczu 29. kolejki ligi portugalskiej. Dla gospodarzy było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola stołeczna drużyna zdobyła trzy minuty przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Teofilo Gutierrez. Po zmianie stron bramkarza rywali pokonali również William Carvalho i Islam Slimani, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Gevorg Ghazaryan.

Po zwycięstwie "Zielono-Biali" zajmują drugie miejsce w Liga Sagres. Mają o dwa punkty mniej od lidera, którym jest Benfica Lizbona. Maritimo znajduje się na dwunastej pozycji w tabeli.

Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów wywalczą dwie najlepsze drużyny. Zespół, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli zakwalifikuje się do eliminacji.