Czyste konto Kuszczaka, Białkowski na ławce, zwycięstwo Birmingham City

Piłkarze Birmingham City pokonali u siebie Ipswich Town 3:0 w sobotnim spotkaniu 28. kolejki angielskiej Championship.

Na St. Andrew's Stadium cały mecz między słupkami gospodarzy zaliczył Tomasz Kuszczak. W ekipie gości z ławki rezerwowych zawody oglądał Bartosz Białkowski.

Gole dla miejscowych zdobyli Will Buckley, Hiszpan Jon Toral i Holender Maikel Kieftenbeld. Przyjezdni całą drugą połowę grali w osłabieniu, po tym jak tuż przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał Irlandczyk Jonathan Douglas.

Dzięki trzynastej wygranej w sezonie "Blues" awansowali na siódme miejsce w tabeli. "The Tractor Boys" natomiast doznali siódmej porażki i spadli na ósmą pozycję w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli tylko punkt.