Dantejskie sceny podczas finału Superpucharu Chile. Kibice podpalili trybuny [WIDEO]

Twitter Screen
W trakcie finału Superpucharu Chile wybuchły zamieszki. Kibice podpalili trybuny, przez co arbiter był zmuszony do przerwania meczu.
W niedzielę Huachipato zmierzyło się z Colo Colo w meczu finałowym Superpucharu Chile. Podczas rywalizacji doszło do skandalicznych obrazków.
W pierwszej połowie zespół z Santiago prowadził wynikiem 2:0 po bramkach Carlosa Palaciosa i Arturo Vidala. Zawodnicy Colo Colo wychodzili na drugą odsłonę w dobrych nastrojach.
Kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem miały miejsce szokujące sceny. Na trybunach stadionu Estadio Nacional Julio Martinez Pradanos wybuchły zamieszki.
Kibice wykazali się agresywnymi zachowaniami nie stroniąc od przemocy. Osoby obecne wewnątrz obiektu dopuściły się podpalenia trybun oraz wtargnięcia na plac gry.
Na skutek zaistniałej sytuacji, arbiter podjął decyzję o zawieszeniu rywalizacji w 80. minucie. Nie wiadomo, kiedy zostanie dokończone spotkanie.
Tuż po opuszczeniu murawy przez zespoły, zamieszki na stadionie trwały dalej. Ostatecznie do akcji wkroczyły służby, które zapobiegły rozprzestrzenieniu się pożaru.
W wyniku niebezpiecznych scen, funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu agresywnych kibiców. Jak się okazuje, lista aresztowanych osób może się wydłużyć.