betclic

Dawid Kownacki: Chcemy obronić tytuł

Ostatnia aktualizacja: 30/12/15 11:50, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

W tym sezonie Dawid Kownacki z powodu kontuzji opuścił dziewiętnaście meczów. - Miałem przez nie sporo przerwy. To na pewno hamuje mój rozwój - mówi napastnik Kolejorza.

Kownacki miniony rok zapamięta bardzo dobrze. W grudniu minęły dwa lata od jego debiutu w ekstraklasie. W tym czasie udało mu się już sięgnąć po mistrzostwo Polski.
- Ze względu na kontuzje to był dla mnie ciężki rok. Wchodziłem na dobry poziom i znów wypadałem. Wszystko od nowa. Na pewno jednak to był udany i szczęśliwy rok dla mnie. Zdobyłem mistrzostwo, Superpuchar, zagraliśmy w finale Pucharu Polski - wymienia piłkarz w rozmowie z oficjalną stroną mistrzów Polski.

W czerwcu 18-latek wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski, na którym ze względu na kontuzję nie udało mu się zadebiutować w kadrze. - Sama możliwość trenowania z takimi zawodnikami to duże wyróżnienie i motywacja do ciężkiej pracy. To był rok przeplatany emocjami, bardzo szalony. Za mną dużo radości, ale też ciężkich chwil - ocenia napastnik Kolejorza.

- Jeszcze kilka kolejek temu wszyscy mówili, że już na pewno nie będziemy walczyli o mistrzostwo. Sześć zwycięstw z rzędu poprawiło naszą sytuację - zauważa Kownacki. - Nie możemy wybiegać w przyszłość, musimy myśleć o kolejnych meczach. Zostało dziewięć kolejek, później podział punktów. Wszystko może się wydarzyć, ale na razie spokojnie do tego podchodzimy. Co nie zmienia faktu, że będziemy chcieli obronić tytuł - kończy 18-latek.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
TiKey
Zarejestrowany od: 1735 dni
Ilość komentarzy: 39
Oceny: +200
Kibicuje:
Manchester United Polska
30.12.2015 / 15:40:31
Chcieć to jedno obronić to drugie. Powodzenia