betclic

Dawidziuk: Naszym celem jest rozwijanie umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 30/12/16 21:11, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

- Wiele czynników ma wpływ na to, który z młodych bramkarzy i kiedy zagra w pierwszym zespole Lecha - ujawnił Andrzej Dawidziuk w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Wielkopolski.

Podopiecznymi trenera bramkarzy "Kolejorza" są w tym momencie Jasmin Burić, Matus Putnocky i Miłosz Mleczko. Na zajęcia jesienią byli również zapraszani Maciej Dąbrowski, Bartosz Mrozek oraz Bartosz Przybysz z akademii we Wronkach.

- Możliwość trenowania przez nich z pierwszym zespołem powinni traktować jako zaszczyt. Mogą przyjechać do klubu, przebrać się na Bułgarskiej i wyjść na trening. To ogromne wyróżnienie, które ma ich uświadomić, że trzeba ciężko pracować, aby się tutaj znaleźć - podkreślił Dawidziuk.

- W przypadku każdej zmiany w kadrze bramkarzy Lecha w pierwszej kolejności patrzymy na to jakich zawodników mamy w akademii. Trudno będzie jednak doprowadzić do sytuacji, w której pięciu bramkarzy szkolonych w klubie w przyszłości zagra w jego barwach. Naszym celem jest rozwijanie ich umiejętności - dodał Dawidziuk.

Lech Poznań zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. "Kolejorz" traci siedem punktów do liderującej Jagiellonii Białystok i drugiej w klasyfikacji Lechii Gdańsk.

(za lechpoznan.pl)
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela