betclic

De Gea w kadrze? Najpierw musi grać w klubie

Ostatnia aktualizacja: 05/09/15 09:44, Komentarzy: 1

0
1
Fot. YiAN Kourt / Shutterstock.com

Szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque uważa Ikera Casillasa za żywą legendę i ma nadzieję, że dzięki niemu drużyna odniesie sukces w dzisiejszym meczu ze Słowacją. Będzie to setny mecz 34-letniego bramkarza w roli kapitana kadry narodowej.

- W piłce nożnej nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Czasem wszystko toczy się w zupełnie nieoczekiwanym kierunku, jak miało to miejsce w przypadku Holandii, która przegrała ostatnie spotkanie. Znajdujemy się w kluczowym momencie kwalifikacji. Jesteśmy świadomi wagi tego meczu i całkowicie się na nim skupiamy - powiedział Del Bosque cytowany przez "Marcę".

64-letni trener przyznał również, że jego golkiperzy będą musieli regularnie występować w swoich klubach, w przeciwnym razie nie zostaną powołani na następne spotkania reprezentacji.

- Wcześniej przedstawiłem wszystko bardzo jasno. David de Gea nie zostanie więcej powołany, jeśli nie będzie grał w swoim klubie. Podobnie jest z Victorem Valdesem. Kiedy był zmiennikiem Ikera Casillasa i Pepe Reiny, prezentował się bardzo dobrze. Na pewno wzmocniłby drużynę i stworzył w niej odpowiednią atmosferę, jednak nie miałem tyle odwagi, aby włączyć go do składu - dodał.

Del Bosque zaznaczył, że jeszcze nie zdecydował o tym, kto znajdzie się w podstawowej jedenastce. Wciąż waha się pomiędzy wyborem Santiego Cazorli lub Juana Maty.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kowalkiPPP
Zarejestrowany od: 1587 dni
Ilość komentarzy: 3953
Oceny: +40764
Kibicuje:
Liverpool FC Ajax Amsterdam Polska Real Madryt Zawisza Bydgoszcz
05.09.2015 / 18:07:03
Casillas był bez formy, nie grał w klubie, ale w kadrze był nie do ruszenia :) jak widać dla del Bosque są równi i równiejsi