betclic

Del Bosque: Chcieliśmy, żeby Messi grał dla nas

Ostatnia aktualizacja: 10/11/15 19:52, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Celso Pupo / Shutterstock.com

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente Del Bosque przyznał, że jego federacja próbowała namówić Leo Messiego do reprezentowania jej barw. Argentyńczyk jednak nie chciał odwrócić się od swojego kraju.

Messi urodził się i wychował w argentyńskim Rosario, ale już jako 13-latek przeniósł się do Katalonii. Jeśli przebywa się w Hiszpanii pięć lub więcej lat, można ubiegać się o obywatelstwo - tak, jak zrobił to Diego Costa, obecnie członek kadry Del Bosque.

Hiszpańska federacja podjęła starania o naturalizowanie Messiego, ale szybko odkryła, że ten ani myśli zmieniać barw narodowych.

- Chcieliśmy, by dla nas grał, ale Leo pozostał wierny swojemu postanowieniu niezmieniania obywatelstwa - przyznał obecny selekcjoner La Roja.

- On jest fenomenem, od kogoś takiego nie możesz odwrócić się plecami i udawać, że nie istnieje - dodał.

- Nie wiemy też, skąd przybędzie do nas kolejny Messi czy kolejny Ronaldo. Być może będzie kimś, kto przyjedzie do nas z innego kraju w poszukiwaniu lepszego życia? 

Messi, który całą swoją profesjonalną karierę spędził w Barcelonie, dotarł z reprezentacją Argentyny do finałów mundialu w 2014 roku oraz Copa America w 2015, oba jednak przegrał. 

Hiszpania, której barw nie zdecydował się reprezentować, wygrała mundial w 2010, a także Mistrzostwa Europy w 2008 i 2012 roku.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Junior starszy
misiu325
Zarejestrowany od: 846 dni
Ilość komentarzy: 287
Oceny: +1209
Kibicuje:
Liverpool FC FC Barcelona
10.11.2015 / 21:27:50
Pewnie nie chciał grać z diego costą

Tabela