betclic

Del Bosque liczy na De Geę

Ostatnia aktualizacja: 29/08/15 10:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Станислав Ведмидь, wikicommons

Trener kadry narodowej Hiszpanii Vicente del Bosque powołał 23-osobowy skład na wrześniowe mecze kwalifikacyjne do Euro 2016. "La Furia Roja" zagra przeciwko reprezentacji Słowacji oraz Macedonii.

Szkoleniowiec powołał między innymi Davida de Geę, który w nowym sezonie nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania w drużynie Manchesteru United. Podczas przedsezonowych przygotowań dostał jednak wystarczającą liczbę minut, aby zasłużyć na grę w reprezentacji.

- To prawda, że David nie zagrał jeszcze w żadnym oficjalnym spotkaniu, co zwykle jest wymagane, aby dostać powołanie. Znajdujemy się jednak na początku sezonu i większość rozegranych do tej pory meczów miała charakter towarzyski. De Gea był aktywny, trenował i jest gotowy do gry - powiedział Del Bosque cytowany przez dziennik "AS".

- Biorąc pod uwagę całą sytuację, nie znaleźliśmy powodu, dla którego mielibyśmy nie dać mu szansy. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się do 1 września. Liczę na to, że David i Iker Casillas będą stać w bramce Hiszpanii przez wiele następnych lat - dodał.

W eliminacjach do Euro 2016 Hiszpania zdobyła do tej pory 15 punktów i obecnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!