betclic

Del Bosque trenerem Hiszpanii do mundialu?

Ostatnia aktualizacja: 04/09/15 18:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maxisport, Shutterstock

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej zaproponowała Vincente del Bosque przedłużenie kontraktu z reprezentacją o kolejne dwa lata. Trener "La Furia Roja" planuje jednak przejść na emeryturę w lipcu przyszłego roku - donosi "AS".

Prezes hiszpańskiego związku - Angel Maria Villar chce, aby Del Bosque poprowadził kadrę narodową jeszcze podczas mistrzostw świata w 2018 roku, które odbędą się w Rosji. 64-letni szkoleniowiec planował jednak zakończyć karierę tuż po Euro 2016.

Villar poprosił trenera o podjęcie ostatecznej decyzji dopiero po przyszłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Hiszpanie będą w nich walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu z 2012 roku.

Szkoleniowiec zapewnił jednak, że podjął już ostateczną decyzję i nie sądzi, aby ktokolwiek wpłynął na jej zmianę. Podkreślił, że docenia wszystko, co związek dla niego zrobił i dziękuje zwłaszcza za modyfikację kalendarza ligowego, do której doszło na jego życzenie. Wyraził również nadzieję, że jego decyzja nie będzie miała wpływu na występ Hiszpanii w czekającym ją turnieju Euro 2016.

Del Bosque został trenerem "La Furia Roja" w lipcu 2008 roku. Zastąpił Luisa Aragonesa i doprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa świata w 2010 roku i mistrzostwa Europy w 2012 roku.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!