Demolka! Klub Grosickiego przegrał 0:4 z Crystal Palace i spadł z Premier League

Shutterstock
Piłkarze Hull przegrali na wyjeździe z Crystal Palace i na kolejkę przed końcem rozgrywek Premier League są pewni spadku.

Aby zostać w grze o utrzymanie, goście musieli ten mecz wygrać. Tymczasem już w trzeciej minucie fatalny błąd popełnił Andrea Ranocchia, który nie trafił w piłkę. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zaha i wyprowadził gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie.

Hull przeważało, ale nie potrafiło stworzyć klarownych okazji do zdobycia gola. Tak minęły dwa kwadranse, a w 32 minucie Crystal Palace podwyższyło na 2:0 za sprawą Benteke, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 38 minucie duży błąd popełnił arbiter spotkania. Po dośrodkowaniu Grosickiego ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników rywala i gościom należał się rzut karny. Sędzia nie podyktował jednak "jedenastki".

Do przerwy kolejne gole już nie padły. Zawodnicy Hull wyglądali na pogodzonych z losem - potrzebowali do zwycięstwa aż trzech trafień, co - biorąc pod uwagę pierwsze 45 minut - wydawało się misją niemożliwą.

Po przerwie goście wciąż naciskali, ale nadal bez rezultatu. W 55 minucie mocno niecelny strzał z około 15 metrów oddał Grosicki.

W 61 minucie Hull wreszcie miało stuprocentową sytuację, ale z pięciu metrów katastrofalnie pomylił się Bowen.

Pięć minut przed końcem rzut karny wykorzystał Milivojević, podwyższając na 3:0. W 90 minucie rywali dobił jeszcze Patrick van Aanholt, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Hull przegrało z Crystal Palace i pożegnało się z Premier League. Nie wiadomo, czy ze swoimi wymarzonymi rozgrywkami pożegna się też Grosicki, który zabezpieczył się w kontrakcie na wypadek spadku i będzie mógł zmienić latem pracodawcę.