Deportivo Alaves lepsze od Villarreal

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria pokonali u siebie Villarreal CF 2:1 (2:0) w spotkaniu zamykającym zmagania 32. kolejki Primera Division.

Na Estadio de Mendizorroza wynik otworzył dziesięć minut przed przerwą uderzeniem zza linii pola karnego Gomez Perez Ibai. Podwyższył tuż przed przerwą strzałem głową Brazylijczyk Rodrigo Ely.

Dwadzieścia minut przed końcem kontaktowego gola zdobył Kongijczyk Cedric Bakambu, ale to było wszystko na co było stać przyjezdnych tego dnia. "Submarinos" doznali w ten sposób ósmej porażki w sezonie i pozostali na piątej pozycji w tabeli.

Beniaminek z Kraju Basków odniósł natomiast jedenaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i awansował na jedenaste miejsce w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli teraz jedenaście punktów.