Deportivo wydarło remis w końcówce

imagestockdesign/Shutterstock
Athletic Bilbao zremisował na wyjeździe z Deportivo La Coruna 2:2 (1:0) w ramach ósmej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Riazor pierwszego gola zdobył Inaki Williams w 30. minucie meczu. Napastnik wykorzystał podanie Mikela Balenziagi i posłał piłkę tuż obok prawego słupka. W 63. minucie rezultat na 2:0 podwyższył Aritz Aduriz, który przelobował stojącego przed linią bramową Germana Luxa.

Gospodarze przebudzili się na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Najpierw Lucas Perez Martinez pokonał golkipera gości strzałem bez przyjęcia, po czym końcowy wynik na 2:2 ustalił Alejandro Arribas.

Podopieczni Ernesto Valverde mają w swoim dorobku osiem punktów i znajdują się na czternastym miejscu w tabeli. Deportivo zgromadziło do tej pory trzynaście "oczek" i plasuje się osiem lokat wyżej.

W następnej kolejce Athletic podejmie u siebie Sporting Gijon. Zawodnicy Victora Sancheza zmierzą się z kolei z Malagą CF.