Derby Liverpoolu bez rozstrzygnięcia

smileimage9/Shutterstock
Everton zremisował u siebie z Liverpool FC 1:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu ósmej kolejki angielskiej Premier League.

Na Goodison Park wszystko co najważniejsze w derbach portowego miasta wydarzyło się w samej końcówce pierwszej połowy.

Cztery minuty przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jamesa Milnera celnym strzałem głową gościom dał prowadzenie Danny Ings. Wyrównał tuż przed zejściem do szatni precyzyjnym strzałem w długi róg z pola karnego Belg Romelu Lukaku.

Po zmianie stron kibice nie doczekali się już kolejnych goli i "The Reds" po trzecim remisie w sezonie są na dziesiątej pozycji w tabeli. "The Toffees" natomiast po raz czwarty w bieżących rozgrywkach podzielili się punktami z rywalami i zajmują szóste miejsce.