Diego Costa: Wiedziałem, że zacznę strzelać

Ostatnia aktualizacja: 07/09/16 22:29, Komentarzy: 1

0
1

Diego Costa strzelił dwie bramki w wygranym przez Hiszpanię 8:0 spotkaniu z Lichtensteinem w ramach kwalifikacji do MŚ 2018 w Rosji.

Napastnik londyńskiej Chelsea borykał się z ogromną krytyką hiszpańskich mediów w związku z brakiem skuteczności w reprezentacji. W jedenastu spotkaniach zdobył do tej pory tylko jedną bramkę.

W poniedziałkowym spotkaniu z Lichtensteinem odpowiedział krytykom w najlepszy możliwy sposób. Już w 11 minucie otworzył wynik, zdobywając bramkę głową, po dośrodkowaniu swojego byłego klubowego kolegi z Atletico, Koke.

W 66. minucie zdobył bramkę numer sześć w tym meczu, dobijając głową własny strzał. Oprócz niego po dwie bramki strzelili Alvaro Morata i David Silva, a po jednym trafieniu dorzucili Sergi Roberto i Vitolo.

- Było mi ciężko, ponieważ napastnik potrzebuje bramek. Teraz bardziej uczestniczę w grze i wiedziałem, że zacznę strzelać - powiedział Costa w rozmowie z dziennikiem "Marca".