betclic

Djoković przeprasza. "Bardzo zależy mi na przyszłości tenisa"

Ostatnia aktualizacja: 23/03/16 12:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com

Serbski tenisista Novak Djoković ponownie zabrał głos w sprawie niefortunnej wypowiedzi Raymonda Moore'a na temat kobiecego i męskiego tenisa. "Nole" zaznaczył, iż jego niedzielna wypowiedź została źle odebrana.

- W niedzielę poproszono mnie o komentarz w kontrowersyjnej sprawie i pod wpływem euforii oraz adrenaliny po wielkim zwycięstwie udzieliłem kilku odpowiedzi, które nie do końca wyrażają moje poglądy, dlatego teraz pragnę wszystko wyjaśnić - napisał na swoim profilu na Facebooku Novak Djoković.

Lider rankingu ATP na konferencji prasowej po wygranym turnieju w Indian Wells stwierdził bowiem:
- Kobiety walczyły o równe traktowanie i udało im się to osiągnąć. Statystyki pokazują jednak, że mecze z udziałem mężczyzn są częściej oglądane przez fanów. Myślę, że jest to jeden z powodów, dla którego powinnyśmy być lepiej nagradzani - mówił sportowiec.

- Znane są dane dotyczące liczby sprzedanych biletów, uważam, że pieniądze powinny być sprawiedliwie rozdzielane - zaznaczył. - Panie muszą dodatkowo zmagać się z różnymi trudnościami, co jest związane na przykład z hormonami - dowodził.

Jego słowa wywołały protesty, dlatego też Djoković postanowił je sprostować.
- Bardzo zależy mi na przyszłości naszej dyscypliny i wszystkich zawodników. Tenis pomógł mi w życiu, dlatego wykorzystując swoją pozycję, czułem potrzebę, by mówić o sprawiedliwym i lepszym podziale funduszy dla pań i panów. Wszyscy musimy walczyć o to, na co zasłużyliśmy. Nie miałem na celu jednak wywołania sporów związane z różnicowaniem zarobków, ale poruszyłem kwestię nagradzania wszystkich za ich wysiłek i grę - podsumował "Nole".
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!