betclic

Djoković wygrał US Open!

Ostatnia aktualizacja: 14/09/15 07:32, Komentarzy: 1

0
1
Fot. lev radin / Shutterstock.com

Novak Djoković wygrał US Open. Serb w finale pokonał Rogera Federera 6:4, 5:7, 6:4, 6:4.

Finał rozpoczął się z trzygodzinnym opóźnieniem, które było spowodowane opadami deszczu. W dotychczasowych meczach lepsze wrażenie sprawiał Federer, który nie przegrał żadnego seta. Z kolei Djoković nie zachwycał poziomem gry.

W pierwszej partii Federer wydawał się spięty, co wykorzystał Serb, który objął prowadzenie 2:1. Wtedy sytuacja na korcie na chwilę się zmieniła. Djoković miał niegroźny wypadek, po którym dwa kolejne gemy wygrał Federer. Końcówka była jednak dużo lepsza w wykonaniu Serba. Przy stanie 5:3 nie wykorzystał co prawda piłki setowej, ale poprawił się już w następnym gemie.

Drugi set padł łupem Federera, który zaczął grać bardziej agresywnie. Djoković bronił się dzielnie, poradził sobie z trzema piłkami setowymi, ale przy czwartej był już bezradny.

Trzeci set znów dla Djokovicia. Po obu zawodnikach widać było zmęczenie, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce lepszy był Serb, który objął prowadzenie 5:4, a chwilę później wykorzystał piłkę setową.

W czwartej partii Federer opadł z sił, sprawiał wrażenie wolniejszego i nie dobiegał do wielu podań rywala. Djoković przełamał go na samym początku gry. Powtórzył to potem przy stanie 4:2. Federer walczył, wygrał dwa gemy z rzędu, ale nie był już w stanie odwrócić losów gry.

Dla Djokovicia to drugie w karierze zwycięstwo w US Open. Poprzednio miało to miejsce w 2011 roku.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Mati 09
Zarejestrowany od: 851 dni
Ilość komentarzy: 3240
Oceny: +16066
Kibicuje:
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Pogoń Szczecin Polska
14.09.2015 / 09:12:40
Gratulację Novak.