Dobre występy na bieżni, niemal wszyscy Polacy z awansem

Ostatnia aktualizacja: 13/08/16 03:56, Komentarzy: 0

0
0

Polki w komplecie awansowały do kolejnej fazy rywalizacji na dystansie 1500m. Podobnie uczynił czterystumetrowiec Rafał Omelko i sprinterka Ewa Swoboda.

To był dobry wieczór w wykonaniu polskich lekkoatletów rywalizujących na bieżni. Angelika Cichocka oraz Sofia Ennaoui awansowały do półfinałów biegu na 1500m dzięki wysokim miejscom w swoich biegach eliminacyjnych. Do grona półfinalistek dołączyłą również Danuta Urbanik, która awansowała dzięki dobremu czasowi.

W półfinale biegu na 400m pobiegnie Rafał Omelko. Nasz najlepszy obecnie specjalista od biegu na jedno okrążenie zajął w swoim biegu czwarte miejsce - pierwsze, które nie dawało promocji do kolejnej fazy. Polak awansował jako "lucky loser" z czasem 45,54s.

Na koniec sesji wieczornej zaprezentowały się najszybsze kobiety świata, a wśród nich Ewa Swoboda. Utalentowana juniorka z czasem 11,24 pewnie awansowała do półfinału. Do mety dotarła tylko za Tianą Bartolettą. Z utytułowaną Amerykanką przegrała tylko o jedną setną.

Jedyną biegaczką, która na eliminacjach zakończyła swoje indywidualne występy w Rio była Marika Popowicz-Drapała, która z czasem 11,70 zajęła szóste miejsce w swoim biegu.