Dobre zawody polskich żużlowców w Anglii

Ostatnia aktualizacja: 19/09/15 07:32, Komentarzy: 0

0
0

Żużlowcy Coventry Bees zremisowali u siebie z Poole Pirates z Maciejem Janowskim i Kacprem Gomólskim w składzie 45:45 w półfinale brytyjskiej Elite League. Obaj Polacy zaliczyli udane zawody.

Janowski wygrał dwa z pięciu swoich wyścigów i zdobył w sumie dziesięć punktów z bonusem. Indywidualnego mistrza Polski zdołali pokonać tylko Hans Andersen i Danny King, którzy wygrali podwójnie dwa ostatnie wyścigi.

Najskuteczniejszy w drużynie "Pszczół" Duńczyk wywalczył trzynaście "oczek", natomiast reprezentant Wielkiej Brytanii uzbierał osiem punktów z bonusem. Dziewięć dorzucił startujący z pozycji rezerwy Jason Garrity.

Gomólski w czterech swoich biegach zapisał na swoim koncie osiem punktów z bonusem. Dziesięć dorzucił dla obrońców tytułu rezerwowy Kyle Newman, a dziewięć Australijczyk Davey Watt.

Rewanż odbędzie się w poniedziałek na torze "Piratów". W drugiej parze rywalizują Belle Vue Aces i Swindon Robins. W pierwszym starciu "Asy" zwyciężyły u siebie 50:36.