Dobry mecz Marcina Gortata, porażka Wizards

Ostatnia aktualizacja: 26/03/16 08:49, Komentarzy: 0

0
0

Koszykarze Washington Wizards przegrali przed własną publicznością po dwóch dogrywkach z Minnesota Timberwolves 129:132 w piątkowym meczu National Basketball Association. Dla podopiecznych Randy'ego Wittmana była to druga porażka z rzędu.

Gości do zwycięstwa poprowadził Karl-Anthony Towns. 20-latek zapisał na swoim koncie 27 punktów, dziesięć zbiórek, pięć asyst oraz jeden przechwyt. Drugim najlepszym strzelcem "Leśnych Wilków" okazał się Zach La Vine, który zdobył 25 "oczek". 18 dołożył natomiast Gorgui Dieng, a 16 Andrew Wiggins.

Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Bradley Beal, który wywalczył 26 punktów. Cztery "oczka" mniej uzbierał John Wall, a po 19 dorzucili Nene Hilario i Marcin Gortat. Polak przebywał na parkiecie Verizon Center przez 43 minuty i zaliczył double-double. Do swojego dorobku punktowego dołożył także 14 zbiórek.

W ten sposób Washington Wizards przegrali swój 37 mecz w bieżących rozgrywkach. "Czarodzieje" wygrali dwa mecze mniej i zajmują dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Natomiast Minnesota Timberwolves ma na swoim koncie 24 zwycięstwa oraz 48 porażek i znajduje się na trzynastej pozycji na wschodzie.