Dobry początek Ajaksu w lidze holenderskiej

Ostatnia aktualizacja: 07/08/16 16:44, Komentarzy: 2

0
2

Ajax Amsterdam w meczu pierwszej kolejki ligi holenderskiej pokonał na wyjeździe Spartę Rotterdam 3:1. Stołeczna drużyna od 85. minuty meczu musiała grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę obejrzał Joel Veltman.

Pierwszego gola dla Ajaksu strzelił Davy Klaassen w piątej minucie gry. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził jednak Ryan Sanusi. Po przerwie trafienia dla gości zaliczyli Daley Sinkgraven i Mateo Cassierra.

W innym niedzielnym spotkaniu AZ Alkmaar zremisowało u siebie 2:2 z SC Heerenveen. Gole dla gospodarzy zdobyli Markus Henriksen i Wouter Weghorst, a bramki dla Heerenveen strzelili Arber Zeneli i Stijn Schaars. Dwadzieścia minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry czerwoną kartką ukarany został obrońca gości Willem Huizing, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Liderem Eredivisie jest obecnie Feyenoord Rotterdam. Piłkarze Giovanniego van Bronckhorsta pokonali na wyjeździe FC Groningen 5:0.