Dobry początek Radwańskiej w Dubaju

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Polka wygrała z Elise Mertens z Belgii 6:3, 6:2.

Radwańska zaczęła od dwóch przegranych gemów. Na szczęście Polka szybko się pozbierała, zaczęła wykorzystywać błędy rywalki i wygrała pięć kolejnych gemów. Mertens było stać tylko na urwanie jeszcze jednej odsłony. W dziewiątym gemie rywalizację w tym secie zakończyła Radwańska. I to w nie byle jaki sposób - Polka popisała się znakomitym serwisem.

Druga partia przebiegała według podobnego scenariusza. Mertens zaczęła ją od wygrania jednego gema, pięć następnych wzięła już Radwańska. Belgijkę było stać tylko na przerwanie tej serii i zapisanie na swoim koncie drugiego punktu. Porażka w siódmym gemie nie wybiła jednak naszej zawodniczki z dobrego rytmu. Zwycięstwo w meczu zapewniła sobie już w kolejnej odsłonie.

W 1/8 finału Radwańska spotka się z Catherine Bellis z USA. Mecz zaplanowano na środę.

Agnieszka Radwańska - Elise Mertens 6:3, 6:2
Źródło: sport.tvp.pl