betclic

"Dominacja PSG osłabia atrakcyjność Ligue 1"

Ostatnia aktualizacja: 15/10/15 16:04, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com

Emanuel Petit - mistrz świata i Europy z reprezentacją Francji - narzeka, że od kiedy katarscy inwestorzy przejęli Paris-Saint Germain francuska liga straciła na atrakcyjności.

Jeszcze niedawno wyścig o tytuł mistrza Francji był jednym z najbardziej nieprzewidywalnych w Europie. Bordeaux (2009), Olympique Marsylia (2010), Lille (2011) i Montpellier (2012) - wszyscy oni triumfowali w lidze zanim Qatar Sports Investment przejął klub ze stolicy. Od tego czasu to właśnie PSG trzykrotnie sięgało po tytuł. W tym sezonie po dziewięciu grach ma pięć punktów przewagi nad drugą drużyną.

Sprowadzenie do Paryża graczy pokroju Zlatana Ibrahimovicia, Angela di Marii, Javiera Pastore czy Thiago Silvy zdaniem Petita sprawiło, że liga przestała być przewidywalna.

- Wcześniej byliśmy wyjątkiem w Europie. We Włoszech wiedzieliśmy kto zostanie mistrzem. W ostatnich latach Juventus, wcześniej AC Milan lub Inter. To samo w Hiszpanii i Anglii. Tam też wiemy kto będzie finiszował na czołowych pozycjach. O Niemczech czy Portugalii nie muszę w tym kontekście nawet mówić. We Francji nigdy nie mogliśmy być pewni, która drużyna wygra ligę. To było jak rzut monetą. Z PSG po przejęciu przez Katarczyków jesteśmy w tym samym miejscu co inni - powiedział były piłkarz Monaco, Arsenalu, Barcelony i Chelsea.

- Z drugiej jednak strony, PSG błyszczy w Europie. Patrząc pod względem praw telewizyjnych to dobra rzecz dla francuskiej piłki. Poza tym klub z Paryża jest lokomotywą całej ligi. Każda z pozostałych drużyn chce jej dorównać. Przewaga finansowa PSG jest jednak tak duża, że dzięki niej miażdży wszystkich swoich rywali. Czy o to chodzi w piłce? - pyta.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela