Dominik Furman wrócił do gry

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Dominik Furman pojawił się na boisku w trakcie meczu z Koroną Kielce, wracając po ponad miesięcznej przerwie - czytamy na oficjalnej stronie wicemistrzów Polski. Pomocnik Legii zastąpił Stojana Vranjesa w 78. minucie gry.

Furman doznał kontuzji w trakcie meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice, który odbywał się 18 listopada na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Kilka chwil przed przerwą jeden z rywali nadepnął na kostkę zawodnika, a uraz okazał się na tyle poważny, że ten opuścił boisko.

Badania wykazały, że Furman miał uszkodzony staw skokowy. Po leczeniu i zabiegach rehabilitacyjnych, na początku bieżącego tygodnia środkowy pomocnik Legii wznowił treningi na pełnych obrotach, a w Kielcach po nieco ponad miesiącu znów wyszedł na boisko w ligowym meczu Legii.

Stołeczna drużyna wygrała z Koroną 3:1. Po 21 kolejkach podopieczni Stanisława Czerczesowa zajmują drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Do liderującego Piasta tracą pięć punktów.