DPŚ: Polacy wygrali półfinał i pojadą w finale

Sergey Kuznecov/Shutterstock
Reprezentacja Polski wygrała w Vojens pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata 2016.

"Biało-czerwoni" zagwarantowali sobie w ten sposób udział w finałowym turnieju, który zaplanowano 30 lipca w Manchesterze. Obok podopiecznych Marka Cieślaka wystąpią w nim także Brytyjczycy, jako organizatorzy zawodów, a także zwycięzcy drugiego półfinału i barażu.

Najskuteczniejszym w szeregach Polski był Piotr Pawlicki. Wychowanek Unii Leszno wygrał trzy z pięciu swoich wyścigów i zdobył w sumie dwanaście punktów. "Oczko" mniej uzbierał Patryk Dudek, kolejne dziewięć dorzucił Bartosz Zmarzlik, a siedem pełniący rolę kapitana Maciej Janowski.

Drugie miejsce w sobotnich zawodach zajęli Duńczycy, wśród których prym wiódł Michael Jepsen Jensen. Podopieczni Hansa Nielsena swojej szansy na występ w finale będą szukać jeszcze w barażu, do którego awansowali również Rosjanie. Najsłabsi w Vojens Czesi zostali wyeliminowali.