betclic

Drabik: Z wielkim żalem musiałem się wycofać MŚ juniorów

Ostatnia aktualizacja: 13/09/16 19:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. i4lcocl2/Shutterstock

Paweł Przedpełski po raz drugi w tym roku zastąpi Maksyma Drabika podczas rundy FIM Speedway U21 World Championship w Pardubicach - poinformował oficjalny serwis reprezentacji Polski. 

Najlepsi juniorzy globu pojadą w Czechach 16 września, czyli dzień przed finałowym turniejem Speedway European Championship. 

Drabik podczas meczu ligi szwedzkiej na początku sezonu doznał niezwykle groźnej kontuzji. Złamane biodro spowodowało długą przerwę w startach młodego zawodnika Betardu Sparty Wrocław. Pomimo zakończenia etapu rehabilitacji i powrotu do treningów, Drabik postanowił wycofać się z walki o punkty podczas drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. 

- Niestety moja noga jeszcze nie jest w takim stanie, który pozwalałby na jazdę na 100 procent w Czechach. Ja zawsze daję z siebie 110 procent, dlatego z wielkim żalem, ale musiałem wycofać się z tych zawodów - przyznał Maksym Drabik, którego zastąpi wychowanek klubu z Torunia. 

- Cieszę się, że po raz kolejny wystartuje w rundzie mistrzostw świata juniorów, chociaż oczywiście wolałbym, aby Maks Drabik też tam jechał. Niestety, taki jest żużel. Kontuzja jednego zawodnika jest szansą dla drugiego - dodał Przedpełski. 

(za polskizuzel.pl)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!