Dramatyczny mecz Radwańskiej! Polka w finale turnieju w Pekinie!

Kanjanee Chaisin/Shutterstock
Agnieszka Radwańska po niezwykle dramatycznym pojedynku pokonała Elinę Switolinę - 7:6(3), 6:3 - i awansowała do finału turnieju WTA w Pekinie.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Pierwsze rozdanie wygrała rywalka, ale Polka szybko odrobiła starty i za moment wyszła na prowadzenie 2:1. Nie cieszyła się nim jednak długo. Ukraińska tenisistka nie tylko triumfowała w kolejnej wymianie, ale również w dwóch następnych. Sytuacja naszej zawodniczki w tym momencie była bardzo trudna. A za moment zrobiło się 5:3 dla przeciwniczki, która w kolejnym rozdaniu była dwie piłki od zwycięstwa. Na szczęście Polce udało się wyjść z tego wszystkiego obronną ręką - wygrała dwa następne gemy i doprowadziła do remisu.

To nie był jednak koniec emocji w tym secie. Radwańska wyszła ponownie na prowadzenie, by za chwilę remisować po 6. O zwycięstwie w pierwszej odsłonie decydował tie break. W nim lepsza okazała się nasza zawodniczka.

Początek drugiej partii to świetna gra Radwańskiej, która prowadziła już 3:0 i wydawało się, że pewnie zmierza po wygraną. Tymczasem dwie następne wymiany należały do Switoliny i zrobiło się nerwowo. W kolejnych minutach byliśmy światkami walki gem za gem. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do Polki, która przy stanie 4:3 zwyciężyła w dwóch ostatnich rozdaniach i w całym secie 6:3.

Agnieszka Radwańska awansowała tym samym do finału turnieju WTA w Pekinie, gdzie zmierzy się z Johanną Kontą.