Dramatyczny mecz Walii z Anglią. Gol Daniela Sturridge'a z 92 minuty dał wygraną Anglikom [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16/06/16 16:52, Komentarzy: 27

2
27

Reprezentacja Anglii wygrała z Walią 2:1 po golu w doliczonym czasie gry.

Pierwszą podbramkową sytuację widzieliśmy w siódmej minucie spotkania. Dogodną okazję do strzelenia gola zaprzepaścił Raheem Sterling, który po centrze Adama Lallany, spudłował z kilku metrów. W odpowiedzi w pole karne Anglików wbiegł z piłką Gareth Bale, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez defensora rywali.

W następnych minutach tempo pojedynku wyraźnie spadło, a pod jedną i drugą bramką działo się niewiele ciekawego. Z czasem jednak widoczna coraz bardziej była przewaga podopiecznych Roy'a Hodgsona, a gra toczyła się głównie na połowie Walijczyków. Anglicy stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji - m. in. uderzenie głową Gary'ego Cahilla; dosyć kontrowersyjna sytuacja po strzale Harry'ego Kane'a, kiedy jeden z zawodników Walii zagrywał piłkę ręką w polu karnym; minimalnie niecelne uderzenie głową Chrisa Smallinga - ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwników.

Tymczasem to Walia objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Gareth Bale potężnym uderzeniem z rzutu wolnego z trzydziestego metra. Błąd przy strzale gwiazdora Realu Madryt popełnił Joe Hart, który powinien był lepiej się zachować i przynajmniej wybić piłkę na rzut rożny.

Od początku drugiej połowy to Anglicy naciskali, starając się odrobić jednobramkową stratę, lecz z ich akcji niewiele tak naprawdę wynikało. Pierwszy raz niebezpiecznie pod bramką Walii zrobiło się w 54 minucie, kiedy z trudem strzał Wayne'a Rooneya na rzut rożny sparował Hennessey.

Za moment mieliśmy już 1:1. Autorem bramki był Jamie Vardy, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej.

W następnych minutach napór zawodników Roy'a Hodgsona nie malał. Anglicy chcieli pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę. Starali się, przeważali, ale stwarzali niewielkie zagrożenie pod walijską bramką.

Anglicy w końcu jednak dopięli swego. Daniel Sturridge golem w 92 minucie zapewnił zwycięstwo reprezentacji Anglii.

Zespół Hodgsona ma na swoim koncie cztery punkty, natomiast ekipa Colemana trzy. Ostatnie mecze w Grupie B zaplanowano na 20 czerwca. Anglia zmierzy się ze Słowacją w Saint-Etienne, natomiast Walia z Rosją w Tuluzie.