betclic

Drewniak chce się odbudować w Łęcznej

Ostatnia aktualizacja: 27/06/16 21:41, Komentarzy: 1

0
1
Fot. http://www.gornik.leczna.pl/

Po rocznej przerwie na boiska Ekstraklasy wraca Szymon Drewniak. Pomocnik został wypożyczony do Górnika Łęczna i to właśnie w tym klubie będzie zdobywał kolejne ligowe doświadczenia. - Trzeba znów spróbować sił w Ekstraklasie - mówi piłkarz w rozmowie z oficjalną witryną poznańskiego Lecha.

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Grał regularnie, a jego drużyna rozgrywki skończyła na szóstej pozycji. - To był udany sezon. Najważniejsze dla mnie było to, żeby grać. Tego mi w poprzednich sezonach brakowało. Regularne występy zwiększają pewność siebie, mogłem poczuć piłkę, przestrzeń na boisku. To dla mnie było najważniejsze - przyznaje Drewniak cytowany przez lechpoznan.pl.

Pobyt w pierwszej lidze nie umknął uwadze klubów z Ekstraklasy. Drużyna z Łęcznej mocno była zainteresowana transferem 22-letniego zawodnika. - Właśnie dlatego wybrałem ten kierunek. Duże było zainteresowanie ze strony trenera, a jeśli on mnie chce, to dużo znaczy. Nic jednak nie będę miał za darmo. Muszę sobie wywalczyć miejsce w składzie. Zobaczymy jak to będzie, ale jestem optymistą - zaznacza piłkarz.

W tym sezonie środkowy pomocnik nie miał dużo czas na odpoczynek. Sezon ligowy skończył na początku czerwca, a już trzy tygodnie później rozpoczął treningi z nowym zespołem. - Jestem pozytywnie nastawiony do nowego wyzwania. Mamy teraz początek przygotowań, trzeba trochę pograć, żeby dobrze rozpocząć sezon. Mam nadzieję, że będzie on dla mnie bardzo udany - mówi lechita.

W piątek miał on okazję spotkać się ze swoimi kolegami z Kolejorza. Jeszcze przed meczem przez dłuższy czas wymieniał uwagi nie tylko z piłkarzami, ale też członkami sztabu szkoleniowego. - Zawsze miło się spotkań. Wszyscy życzyli mi powodzenia. Cały czas utrzymujemy kontakt. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. Lechowi życzę powodzenia. To jest mój klub i wiem, że ten sezon będzie dla niego lepszy - podkreśla Drewniak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Kacper123-456
Zarejestrowany od: 444 dni
Ilość komentarzy: 912
Oceny: +1585
Kibicuje:
Anglia Bayern Monachium Juventus Turyn Polska Portugalia FC Barcelona Hiszpania Warta Sieradz Wieluń
27.06.2016 / 22:39:35
Jeszcze tę zęby

Tabela