Drużyna Boruca przegrała z Chelsea, remis Liverpoolu

photo-oxser/Shutterstock
AFC Bournemouth przegrało na własnym stadionie 1:4 z Chelsea Londyn w meczu 35. kolejki ligi angielskiej. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Artur Boruc.

Pierwszy gol dla gości padł w piątej minucie gry. Pedro otrzymał prostopadłe podanie od Cesca Fabregasa i wykorzystał sytuację sam na sam z polskim bramkarzem. Drugą bramkę "The Blues" zdobyli w 34. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Eden Hazard, po uderzeniu sprzed pola karnego. Dwie minuty później "Wisienki" zdobyły gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Asmira Begovicia pokonał Tommy Elphick. Później Boruca pokonali jednak Willian i Hazard.

W innym spotkaniu Liverpool zremisował u siebie 2:2 z Newcastle United. Gole dla gospodarzy w pierwszej połowie meczu zdobyli Daniel Sturridge i Adam Lallana, a po przerwie dwie bramki dla "Srok" strzelili Papiss Cisse i Jack Colback.

Liderem Premier League jest obecnie Leicester City, który ma pięć punktów przewagi nad Tottenhamem Hotspur. "Lisy" w niedzielę zmierzą się ze Swansea City, a "Koguty" w poniedziałek podejmą West Bromwich Albion.