Drużyna Jamesa górą w Meczu Gwiazd NBA! Koncert Curry'ego [WIDEO]

Mecz Gwiazd NBA dla drużyny LeBrona Jamesa. Zespół, któremu kapitanował gwiazdor Los Angeles Lakers, pokonał ekipę Kevina Duranta 163:160.
Rywalizacja w Meczu Gwiazd od kilku lat odbywa się w nowym formacie. Nie ma już znanego z przeszłości spotkania Wschód - Zachód, lecz gra zespołów dowodzonych przez kapitanów wskazanych w głosowaniu kibiców. Sam mecz też toczy się według wyjątkowych zasad. Zwycięzca każdej z pierwszych trzech kwart przeznacza pieniądze na cel charytatywny. W ostatniej części gra się już bez limitu czasu. Całe spotkanie wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza powiększy dorobek zespołu prowadzącego po trzech kwartach o 24 punkty.
Spotkanie było zacięte. Pierwszą kwartę wygrała drużyna Jamesa, drugą - Duranta, a w trzeciej części padł remis. Przed decydującą odsłoną drużyna Duranta, który nie grał z powodu kontuzji, prowadziła 139:138.
Ostatecznie próg 163 punktów jako pierwsza osiągnęła drużyna Jamesa. Rządził w niej Stephen Curry, który zdobył aż 50 punktów. Gwiazdor Golden State Warriors aż 16 razy trafił za trzy punkty! To on został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania.
Team Durant - Team LeBron 160:163 (45:47, 49:46, 45:45, 21:25)
Team Durant: Embiid 36, Booker 20, Ball 18, Murray 17, LaVine 12, Wiggins 10, Towns 9, Tatum 8, Morant 6, Gobert 6, Middleton 5.
Team LeBron: Curry 50, Antetokounmpo 30, James 24, Gerland 13, DeRozan 10, Jokić 10, Allen 10, Doncić 8, VanVleet 6, Butler 2, Paul 0.
Marcin Karbowski21 Feb 2022 · 08:58
Źródło: WP Sportowe Fakty