Drużyna Szczęsnego wygrała z zespołem Glika, Juventus pewnie zmierza po tytuł

marco iacobucci/Shutterstock
AS Roma pokonała na własnym stadionie Torino 3:2 w meczu 34. kolejki ligi włoskiej. Całe spotkanie rozegrali Wojciech Szczęsny i Kamil Glik.

Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0. Gola po strzale z rzutu karnego zdobył Andrea Belotti. Goście doprowadzili do wyrównania 20 minut po przerwie. Bramkarza rywali pokonał Konstantinos Manolas. Później znowu na prowadzenie wyszli turyńczycy. Trafienie zaliczył Josef Martinez. O zwycięstwie rzymian przesądziły dwa gole Francesco Tottiego. 39-latek wpisał się na listę strzelców w 86. i 89. minucie gry.

Swój mecz wygrało również Empoli. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo pokonała u siebie 1:0 Hellas Veronę. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, a w drużynie gości pełne 90 minut zapisał na swoim koncie Paweł Wszołek. Jedynego gola dla Empoli zdobył Massimo Maccarone w 51. minucie gry.

Występ zaliczył również Jakub Błaszczykowski. Jego Fiorentina uległa jednak na wyjeździe Udinese 1:2.

Na czele tabeli Serie A jest Juventus Turyn, który wygrał dzisiaj 3:0 z Lazio Rzym i ma obecnie dziewięć punktów przewagi nad Napoli i czternaście nad Romą. Czwartą pozycję zajmuje Inter, który przegrał na wyjeździe 0:1 z Genoą.