Drużyna Żyro zremisowała z liderem ligi

Wolverhampton Wanderers zremisowało na wyjeździe 1:1 z Burnley w spotkaniu 38. kolejki drugiej ligi angielskiej. Do 85. minuty meczu w drużynie gości występował Michał Żyro.

Pierwszy gol na Turf Moor padł w 68. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Sam Vokes, któremu podawał Joey Barton. Wynik na 1:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Danny Bathh.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz Birmingham City z Tomaszem Kuszczakiem w składzie z Fulham. Polski bramkarz został pokonany w 38. minucie gry przez Rohana Ince'a, a wynik na 1:1 ustalił dziesięć minut po przerwie Michael Morrison.

W innym sobotnim spotkaniu porażkę poniosło Ipswich Town. Zespół Micka McCarthy'ego przegrał u siebie 0:1 z Rotherham United. Cały mecz w barwach gospodarz rozegrał Bartosz Białkowski, a Piotr Malarczyk znalazł się poza kadrą.

Liderem Championship jest obecnie Burnley. "The Clarets" mają cztery punkty przewagi nad Brighton & Hove Albion.

*****
Birmingham City - Fulham 1:1 (0:1)
Morrison 56 - Ince 38.

Brentford - Blackburn Rovers 0:1 (0:0)
Bramka: Duffy 86.
Czerwona kartka: Hanley (56, Blackburn).

Bristol City - Bolton Wanderers 6:0 (2:0)
Bramki: Wilbraham 3, Tomlin 10, Odemwingie 53, Wagstaff 79, Kodjia 86, Bryan 87.

Burnley - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0)
Bramki: Vokes 68 - Batth 90.

Ipswich Town - Rotherham United 0:1 (0:1)
Bramka: Best 44.

Leeds United - Huddersfield Town 1:4 (1:1)
Bramki: Dallas 22 - Hudson 41, Bunn 69, Matmour 73, Wells 77.

Milton Keynes Dons - Brighton & Hove Albion 1:2 (0:0)
Bramki: Kay 70 - Hemed 56-karny, 62.