betclic

"Duch zespołu jest jak kwiat, o który trzeba dbać"

Ostatnia aktualizacja: 12/10/15 14:19, Komentarzy: 0

1
0
Fot. ronnie macdonald, flickr.com

Szkoleniowiec Arsenalu Londyn, Arsene Wenger jest przekonany, że odnoszenie zwycięstw bez ducha zespołu jest niemożliwe i uważa, że cała drużyna powinna dbać o zachowanie pozytywnych relacji.

W poprzednim ligowym spotkaniu "Kanonierzy" pokonali u siebie Manchester United 3:0. Dzięki temu awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą zaledwie dwa punkty do liderującego Manchesteru City.

- Można zadać pytanie, czy możliwe jest odniesienie sukcesu bez ducha zespołu. Od razu narzuca się negatywna odpowiedź. To pokazuje, jak istotny jest to czynnik - powiedział 65-letni Francuz cytowany przez oficjalną stronę klubową.

- Nie da się tego przedstawić w sposób procentowy, ale wiem, że bez niego nie ma szans na końcową wygraną. Kiedy go zabranie, w zasadzie nie można mówić o piłce nożnej. Wtedy każdy robi to, na co ma ochotę - dodał.

- Jesteśmy świadomi, że musimy grać jako kolektyw, jeśli chcemy odnieść sukces w Premier League. Myślę, że duch zespołu jest trochę jak kwiat. Trzeba o niego dbać na co dzień, w przeciwnym razie zacznie umierać. Wierzę, że odpowiedzialność za jego rozwój ciąży na zawodnikach i sztabie szkoleniowym - podsumował.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela