Duda o kibicach Lecha: To nie było mądre

Ostatnia aktualizacja: 02/05/16 20:36, Komentarzy: 3

11
3

Legia Warszawa drugi raz z rzędu zdobyła Puchar Polski. Stołeczna drużyna pokonała na PGE Stadionie Narodowym Lecha Poznań 1:0. Ondrej Duda powiedział po spotkaniu, że jego zespół zasłużył na zwycięstwo.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu, ale nie zapominamy o tym, co jest naszym priorytetem. Triumf w Pucharze Polski jest dla nas ważny, ale musimy już myśleć o spotkaniu z Piastem Gliwice w lidze. Trener pochwalił nas za zwycięstwo, choć nasza gra nie była najlepsza. Mecze z Lechem zawsze są bardzo trudne i na boisku jest dużo walki – powiedział Duda.

Jedynego gola dla stołecznej drużyny zdobył Aleksandar Prijović. Szwajcar wpisał się na listę strzelców w 69. minucie gry.

Byliśmy lepiej przygotowani do tego spotkania, bardziej zależało nam na wygranej i mieliśmy trochę więcej szczęścia. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Trudno jest przygotować się do takich spotkań. Wiemy prawie wszystko o naszych rywalach – zaznaczył 21-letni piłkarz.

Kibice Lecha nie zachowywali się tak jak powinni. Sędzia doliczył do meczu dwanaście minut, a oni cały czas wrzucali na boisko race. Ich drużyna mogła jeszcze zdobyć gola, a oni dążyli do przerwania spotkania. Moim zdaniem to nie było mądre – dodał pomocnik Legii.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, Legia jest liderem Ekstraklasy. Piłkarze Stanisława Czerczesowa mają na swoim koncie tyle samo punktów co Piast, z którym zmierzą się w niedzielę.

Ta wygrana na pewno doda nam motywacji przed meczem z Piastem. Mamy szansę zapisać się w historii Legii. Zdobycie dubletu na stulecie klubu, to będzie coś wyjątkowego – stwierdził Duda.