betclic

Dudka: W meczu z Wisłą to my jesteśmy faworytem

Ostatnia aktualizacja: 02/12/15 17:12, Komentarzy: 0

4
0
Fot. asinfo

Obrońca poznańskiego Lecha Dariusz Dudka uważa, że to on i jego koledzy są faworytem środowego spotkania z Wisłą Kraków. 

Dudka jest jedynym piłkarzem w obecnej kadrze Kolejorza, który w przeszłości współpracował z trenerem Marcinem Broniszewskim. To właśnie on poprowadzi w środowym spotkaniu z Kolejorzem Wisłę Kraków. - To trener z dużym potencjałem. Reprezentuje młodą generację szkoleniowców. Miał już czas, żeby popracować w Wiśle, bo był asystentem nie tylko u trenera Moskala, ale też u Smudy. Upłynęło więc trochę czasu i myślę, że da sobie radę - podkreśla pomocnik Lecha w rozmowie z oficjalną stroną mistrzów Polski. 

Jeszcze pół roku temu 31-letni piłkarz występował w zespole Białej Gwiazdy. W decydującym o mistrzostwie Polski spotkaniu z czerwca 2015 roku jednak nie zagrał. - To dzisiaj na pewno inny zespół. Kadra tej drużyny się zmieniła, nie wiem czy jest mocniejsza czy słabsza. Wciąż grają ten sam futbol. W derbach przespali może pierwsze minuty, ale później grali bardzo dobrze i to oni mogli nawet prowadzić do przerwy - zaznacza Dudka, dla którego środowe spotkanie będzie wyjątkowe.

W zespole z Reymonta występował on prawie przez pięć lat i właśnie z niego trafił latem na Bułgarską. - Znam się z większością chłopaków i utrzymuję z nimi kontakt. To dodatkowy smaczek dla mnie, ale jeśli zagram, to skoncentruje się na tym, żeby jak najlepiej wykonać swoje zadanie i zrobić wszystko, aby Lech zdobył trzy punkty - nie ukrywa doświadczony zawodnik Kolejorza cytowany przez lechpoznan.pl.

- Gramy u siebie, ostatnio osiągamy dobre wyniki. One budują otoczkę i atmosferę wokół zespołu. Będziemy faworytem - podkreśla Dudka, który nie ukrywa, że to będzie istotny mecz dla mistrza Polski, aby przybliżyć się do pierwszej ósemki. - Zakładaliśmy, że zrobimy to do końca roku - podsumowuje swoją wypowiedź 31-letni zawodnik.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela