betclic

Dujszebajew będzie nadal prowadził reprezentację Polski?

Ostatnia aktualizacja: 06/09/16 11:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

Czy Tałant Dujszebajew nadal będzie prowadził polskich szczypiornistów? Chce tego szef  Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dujszebajew został trenerem reprezentacji Polski w lutym tego roku. Awansował z naszą drużyną do igrzysk w Rio de Janeiro, na których biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. 

Po zakończeniu turnieju olimpijskiego trener Vive Kielce nie chciał się wypowiadać na temat dalszej pracy z kadrą. Deklarował, że na pewno poprowadzi ją w zbliżających się eliminacjach mistrzostw Europy, ale nie przesądzał, czy dotrwa na stanowisku do przyszłorocznych mistrzostw świata. Swoją decyzję uzależniał od rozmów z prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Andrzej Kraśnicki zapewnia, że chce pozostania  Kirgiza na stanowisku.

- Chcemy z nim pracować. Czeka nas rozmowa. Charakter jego pracy będzie już jednak nieco inny, bo trener pierwszej reprezentacji musi wyznaczać kierunek dla rozwoju męskiej piłki ręcznej. Chcemy korzystać z jego doświadczenia i słuchać sugestii - mówi Kraśnicki w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Reprezentacja Polski najbliższe mecze zagra w listopadzie. Rywalami biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy będą drużyny Serbii i Rumunii.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!