betclic

Dujszebajew lub Przybecki selekcjonerem reprezentacji Polski szczypiornistów

Ostatnia aktualizacja: 26/02/16 15:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek/Shutterstock

Na początku było dwunastu kandydatów, teraz pozostało ich dwóch - Tałant Dujszebajew albo Piotr Przybecki. Ktoś z nich zostanie nowym trenerem polskiej kadry szczypiornistów.

O stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski walczyło dwunastu kandydatów, ale od początku mówiło się, że faworytów jest dwóch - Dujszebajew oraz Przybecki. I rzeczywiście, pomiędzy tą dwójką rozstrzygnie się, kto będzie dowodził polską kadrą. Decyzję Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce powinniśmy poznać jutro rano. 

Dujszebajew to bardzo utytułowany trener. W swojej karierze dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów z BM Ciudad Real. Z Vive Tauron Kielce natomiast dwa razy sięgał po tytuł mistrza Polski, a w ubiegłym roku Ligę Mistrzów kończył na trzecim miejscu. Ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Węgier. 

Piotr Przybecki to najlepszy polski strzelec Bundesligi. W 2002 roku wywalczył ponadto mistrzostwo Niemiec z TW Kiel. W reprezentacji Polski rozegrał 131 spotkań i zdobył 372 bramki. Aktualnie pracuje w Śląsku Wrocław. 
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!