betclic

Dujszebajew: Marzeniem jest półfinał igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 29/02/16 08:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Tałant Dujszebajew został nowym trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. 47-letni szkoleniowiec będzie łączył tę funkcję z pracą w Vive Kielce.

Cel stawiany przed Dujszebajewem jest oczywisty - to awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy będą faworytami kwietniowego turnieju kwalifikacyjnego. Zagrają w nim z Macedonią, Tunezją i Chile. Co później? Według władz związku biało-czerwoni mają podczas igrzysk zająć przynajmniej szóste miejsce.

- Trzeba na to spojrzeć bez emocji. W igrzyskach wystąpi wiele bardzo silnych zespołów, a poziom będzie wyrównany jak nigdy. Ja patrzę na to tak - miejsce w szóstce będzie ok, ale marzeniem jest półfinał - mówi Dujszebajew w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nowy selekcjoner chce wprowadzić kilka zmian w sposobie gry biało-czerwonych. Mają one dotyczyć m.in. gry w defensywie.

- Myślę o urozmaiceniu obrony o bardziej agresywne strefy 5-1 i 3-2-1. Także w przypadku ataku trzeba poświęcić więcej uwagi na grę przeciwko wysuniętym obronom rywali - podkreśla Kirgiz.

Kontrakt 47-letniego szkoleniowca na prowadzenie reprezentacji Polski ma obowiązywać tylko do końca września tego roku. Dlaczego?

- Tak będzie lepiej, bo jesienią będą wybory nowych władz związku i mój długi kontrakt mógłby być niewygodny - twierdzi Dujszebajew.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!