betclic

Duże zmiany w PlusLidze siatkarzy

Ostatnia aktualizacja: 25/06/16 20:36, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Grzegorz Jereczek, flickr.com

Rozszerzenie ligi do szesnastu zespołów, rywalizacja otwarta, gdzie dwie najsłabsze drużyny spadają z ligi i wprowadzenie tzw. złotego seta - to najważniejsze zmiany w PlusLidze, jakie wejdą w życie w nadchodzących sezonach.

"Prezesi klubów PlusLigi zdecydowali ostatecznie na temat przyszłości tych elitarnych rozgrywek w najbliższych sezonach. Decyzje podjęte w Łodzi są bardzo odważne i mają na celu rozwój siatkówki ligowej w okresie do 2022 roku. Najważniejsze postanowienia to poszerzenie składu ligi do szesnastu drużyn, wprowadzenie baraży, play-off o mistrzostwo tylko dla ekip z miejsc 1-4 po fazie zasadniczej, w meczach fazy play-off wprowadzenie dwumeczu, na takich samych zasadach jak w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, czyli ze złotym setem przy równych punktach w dwumeczu" - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej na swojej oficjalnej stronie.

"W sezonie 2016/2017 zmianie ulegnie regulamin rozgrywek PlusLigi, zespół który na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce w lidze zagra baraż z pierwszą ekipą (spełniającą wymogi regulaminowe) z I ligi. Oznacza to powrót do systemu spadków i awansów. Kolejna zmiana dotyczyć będzie sezonu 2017/2018. Dwie drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w PlusLidze automatycznie spadną do I ligi. Natomiast drużyna z miejsca czternastego zagra baraż z zespołem I ligi. Tym samym od sezonu 2018/2019 skład ligi wróciłby do obecnej liczby 14 drużyn" - przeczytamy na stronie związku.
Źródło: pzps.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!