Duży sukces Janowicza!

Ostatnia aktualizacja: 18/08/15 08:07, Komentarzy: 3

0
3

Jerzy Janowicz wygrał z Francuzem Gaelem Monfilsem 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju ATP w Cincinnati.

W pierwszym secie o losach rywalizacji zanotowało przełamanie przy stanie 3:3. Dzięki niemu Janowicz wygrał tę partię 6:4.

W drugim secie Polak był w bardzo trudnej sytuacji. Przegrywał już 4:5, a Monfils miał piłkę setową. Polak jednak obronił swoje podanie, w kolejnym gemie przełamał Francuza, a ostatecznie zwyciężył 7:5 i wywalczył awans do drugiej rundy.

Pojedynek trwał godzinę i 17 minut. Francuz zdobył więcej punktów bezpośrednio dzięki serwisow - zanotował 14 asów, przy siedmiu po stronie łodzianina. Monfis popełnił jednak pięć podwójnych błędów, Janowicz - sześć. Reszta statystyk była jednak korzystniejsza dla Janowicza.

W drugiej fazie Polak zmierzy się z francuskim kwalifikantem Nicolasem Mahutem lub Amerykaninem Jaredem Donaldsonem, który dostał od organizatorów "dziką kartę"

W ubiegłym tygodniu 52. na listach światowych Janowicz odpadł już w pierwszej rundzie turnieju w Montrealu.
Źródło: interia.pl / onet.pl