Portugalia wysoko wygrała z Łotwą. Dwa gole i niestrzelony karny Ronaldo [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Portugalii pokonała Łotwę 4:1 w meczu 4. kolejki grupy B eliminacji MŚ 2018.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Cristiano Ronaldo. W 28. minucie Eduards Freimanis sfaulował Naniego, a Bobby Madden bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił napastnik Realu Madryt.

W 58. minucie Portugalczycy mieli okazję, żeby powiększyć prowadzenie. Sędzia podyktował kolejnego karnego na rzecz gospodarzy, ale tym razem zmarnował go Cristiano Ronaldo.

Niedługo po nietrafionym karnym CR7, łotewska drużyna doprowadziła do remisu. W 67. minucie Arturs Zjuzins oddał potężny strzał zza linii pola karnego, a Rui Patricio był w tej sytuacji bezradny.

Goście długo nie cieszyli się z wyrównania, bowiem dwie minuty później William Carvalho dał Portugalii prowadzenie. Po znakomitym dośrodkowaniu Ricardo Quaresmy, pomocnik Sportingu wpakował piłkę do siatki.

Gola na 3:1 strzelił Cristiano Ronaldo, który po zagraniu Quaresmy na długi słupek pięknym strzałem pokonał golkipera reprezentacji Łotwy.

Przysłowiowego gwoździa do trumny reprezentacji Łotwy wbił Bruno Alves. Już w doliczonym czasie gry piłkarz Cagliari sprawił, że Andris Vanins po raz czwarty wyciągał futbolówkę z własnej siatki.

Dzięki wygranej podopieczni Fernando Santosa zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B i do liderującej Szwajcarii tracą trzy punkty. Łotwa plasuje się na piątej pozycji i ma na koncie tylko trzy "oczka".