Dwa gole Mane w trzy minuty dały zwycięstwo Liverpoolowi z Tottenhamem

charnstir/Shutterstock
Liverpool FC pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:0 w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki Premier League. "The Reds" przerwali w ten sposób serię pięciu ligowych meczów bez zwycięstwa.

Bohaterem gospodarzy został Sadio Mane. Senegalczyk zdobył dwie bramki w przeciągu kilku minut w pierwszej połowie. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, posyłając piłkę pod poprzeczkę.

Następnie popisał się skuteczną dobitką z kilku metrów.

Podopieczni Jurgena Kloppa po tej wygranej zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli z 49 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Leicester City.

Ekipa prowadzona przez Mauricio Pochettino ma "oczko" więcej od zespołu z Anfield i plasuje się na pozycji wicelidera. Kolejnym rywalem "Kogutów" będzie na White Hart Lane Stoke City.