Dwa gole Ronaldo dały zwycięstwo Realowi

Oleh Dubyna/Shutterstock
Real Madryt pokonał u siebie Sporting Gijon 2:1 w sobotnim meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga.

"Królewscy" objęli prowadzenie już w piątej minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Cristiano Ronaldo. Następnie Portugalczyk podwyższył wynik strzałem głową po dośrodkowaniu Nacho.

Przyjezdni przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę za sprawą precyzyjnego uderzenia z pola karnego Carlosa Carmony. W 78. minucie zespół z El Molinon miał doskonałą okazję do wyrównania. Duje Cop zmarnował jednak "11", posyłając piłkę ponad bramką.

"Los Blancos" są liderem tabeli i mają siedem punktów przewagi nad drugą FC Barceloną, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Realem Sociedad. W następnej kolejce ekipa z Santiago Bernabeu uda się na Camp Nou, gdzie zostanie rozegrane "El Clasico".

Natomiast podopieczni Abelardo Fernandeza plasują się na 18. pozycji ze zdobytymi dziewięcioma "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie Osasuna.